ده واقعیت جالب راجع به کفش ها

نوشته شده در تاریخ 09 / 04 / 1400
ده واقعیت جالب راجع به کفش ها

جالب ترین واقعیت ها درباره کفش ها

امروزه برند هایی مانند نایک، آدیداس، ریباک و ... برندهایی محبوب در میان ما هستند. بنابر این بد نیست اگر ما واقعیت هایی جالب راجع به این برندها بدانیم. با ما همراه شوید تا با واقعیت هایی جالب درباره این برندها، شما را شگفت زده کنیم.

reebok

برند Reebok

 1. کفش ریبوک یا ریباک، برندی انگلیسی است که توسط جوزف ویلیام فوستر در سال 1980 تاسیس شده است.
 2. جوزف ویلیام فوستر جمله را در ذهنش پرورش می داد و آن این بود: کمک به تندتر دویدن ورزشکاران. در واقع او مدام به این فکر می کرد که چگونه کفشی تولید کند که هم باعث دویدن سریع ورزشکاران شود و هم انقد خوب باشد که آنان حس خوبی داشته باشند.
 3. ریباک ابتدا یک کارگاه بسیار کوچک بود و الان به یک برند بین المللی و گسترده تبدیل شده است.
 4. در سال 1979 برند ریبوک توانست به فروش گران قیمت ترین کفش های دو موجود در بازار جهانی تبدیل شود و کفش های دویش را به ارزش 60 دلار به فروش برساند.
 5. در سال 1982 ریباک اولین کفش ورزشی قهرمانی خود را با عنوان ایروبیک معرفی کرد.
 6. یک مربی تناسب اندام به نام گین میلر دچار سانحه و درد در زانوهایش شده بود و در سال 1986 از کفش های ریبوک استپ برای توانبخشی خود استفاده کرد و این استفاده بسیار اثر بخش بود و باعث معروف شدن این مدل کفش شد و کفش های استپ اروبیک با مذاکره و مشورت دانشمندان به کفش هایی مفید برای تمرینات قلبی و عروقی تبدیل شدند.
 1. مدل فری استایل یکی از پر فروش ترین کفش ورزشی ریبوک در طول تاریخ است.
 2. در سال 1992 ریبوک کفش شرکتی برای تناسب اندام و تمرینات ورزشی تاسیس کرد که در آن ورزش آفرینی می کردند.
 3. ریباک در سال 2000Core Training   و the Reebok Core Board را معرفی کرد که باعث بوجود آمدن انقلابی بزرگ در تمرینات ورزشی شد. یک شیوه تمرینات نوآورنه برای تقویت حرکتی است که علاوه بر تکامل توان بدن، بر عضلات شکم، لگن و هسته ای تمرکز دارد.
 4. ریباک قراردادهایی با لیگ ملی فوتبال NFL و انجمن ملی بسکتبال NBA بسته است و امروزه به عنوان یکی از زیر مجموعه های شرکت آدیداس فعالیت می کند.

nike

برند Nike

 1. برند نایک در سال 1964 توسط دو فرد به نام بیل بوئرمن و فیل نایت در واشنگتن ایالات متحده آمریکا تاسیس شد.
 2. برند نایک ابتدا نامش Blue Ribbon Sports و سپس در سال 1971 به نایک تغییر پیدا کرد.
 3. بیشتر افراد برند nike را نایک تلفظ می کنند در صورتی که تلفظ درست آن کلمه نایکی است.
 4. لوگوی نایک را یک دانشجو به نام Carolyn Davidson تنها با 35 دلار طراحی کرده است!
 5. شعار برند نایک Just Do It (به معنی فقط انجامش بده) است که این شعار الهام گرفته از سخنان فردی به نام گری گلیمور که یک قاتل زنجیره ای بوده و هنگامی که در حال اعدام شدن بوده، گفته است می باشد.
 6. یکی از خلاق ترین کفش های نایک مدل Nike Adapt است که در سال 2019 رونمایی شد و این کفش قادر است به گوشی هوشمند متصل شود.
 7. اولین مبلغ برند نایک یک تنیسور آمریکایی به نام Ilie Nastase بود که در سال 1972 با نایک قراردادی بست و نایک را به کل جهان معرفی کرد.
 8. تعداد کارکنان نایک در چند سال اهیر شامل 62 هزار نفر در دنیا است و کفش های این برند در کشورهایی مانند اندونزی، چین و ویتنام تولید می شود ولی کشور آمریکا بیشترین کفش های این برند را تولید می کند.
 9. اگر توجه کرده باشید اکثر کفش های نایک از تیم های ورزشی اقتباس شده است مثلا مدل ‘Columbia Blue’ از نام   ‘Columbia Lions برداشته شده است که یک تیم فوتبال آمریکایی با رنگ و نشان آبی است.
 10. یکی از کفش های این برند به نام Air Jordan 1 از نام مایکل حردن بسکتبالیست مشهور به شهرت رسید اما وقتی او این کفش ها را دید به دلیل استفاده از رنگ قرمز و مشکی در این کفش، از آن متنفر شد.

adidas

برند Adidas

 1. برند آدیداس در سال 1924 توسط آدی داسلر تاسیس شد.
 2. نام این برند از موسس این کمپانی گرفته شده است.
 3. آدیداس در سال 1965 از Robert Haillet یک تنیسور آمریکایی برای تبلیغ اولین کتانی های مخصوص آدیداس استفاده کرد و پس از بازنشستگی او از Stan Smith یک تنیسور آمریکایی استفاده کرد.
 4. آدیداس از کفشی ورزشی به نام adidas micropacer رونمایی کرد که از تکنولوژی کامپیوتر در ساخت و طراحی این کفش استفاده کرده است که البته سی سال از تولید این کفش ها می گذرد و این کفش ها با استفاده از تراشه ی کامپیوتری موجود در آن تعداد قدم های شما و میزان کالری سوزانده شده را محاسبه می کند.
 5. پر فروش ترین کفش این مدل Stan Smith است در حالی که بعضی ها به اشتباه فکر می کنند Adidas Superstar است.
 6. در ایالت ماساچوست و شهر بوستون پارکی به نام adidas park وجود دارد که شما برای قدم زدن در این پارک فقط باید کفش های برند adidas  را به پا داشته باشد، در غیر این صورت کفش هایتان بر روی شاخه ی درختان آویزان می شود.
 7. بند موسیقی Run DMC علاقه زیادی به این برند داشت و در یکی از کنسرت هایش از طرفدارانشان خواستند تا کفش های آدیداس خود را در هوا بگیرند که این واقعه در یاد همه ماند و باعث متاثر شدن برند آدیداس شد.
 8. آدیداس در دهه 90 در مرز ورشکستگی قرار گرفت چرا که استراتژی های نادرستی را پیش گرفته بود.
 9. کمپانی آدیداس در شهر herxogenaurach می باشد و ساکنان این شهر معروف به گردن های خم شده است چرا که مردم این شهر، قبل از صمیمی شدن با یک دیگر به کفش های یک دیگر دقت می کنند!
 10. در جام جهانی 2014 برند آدیداس در مقابل برند نایک برنده توپ مسابقه شد و این تاثیر زیادی بر افزایش محبوبیت و درآمد این برند گذاشت.


نظر خود را راجع به این محتوا بنویسید